کولر آبی بهتره یا کولر گازی اسپیلت

برای اینکه بفهمیم کولر آبی بهتره یا کولر گازی اسپیلت باید مقایسه ای بین مصرف کولر آبی یا کولر گازی انجام دهیم.

جدول مقایسه کولر آبی و کولر گازی

شاید اکثر مردم باور نکنند که یک کولر 7000 که عموماً در منازل استفاده می شود در هر ساعت 60 لیتر آب مصرف می کند. آن هم آب شرب و تصفیه شده!

یعنی اگر در طول شبانه روزتقریباً 10 ساعت از کولر آبی استفاده کنید حدوداً در این 10 ساعت 600 لیتر آب شرب تصفیه شده مصرف کرده اید.

که این رقم بسیار بالایی  می باشد. برای درک بهتر میزان مصرف آب با بطری 1.5 لیتری آب معدنی اگر مقایسه شود یعنی در 10 ساعت حدود 400 عدد بطری 1.5 لیتری آب مصرف می شود.

  • از طرف دیگر، کولر آبی به دلیل اینکه هوا را از بیرون از منزل به داخل هدایت می کند هوای وارد شده به منزل حاوی گرد و خاک بیرون از منزل می باشد.

بنابراین در صورت استفاده از کولر آبی  شاید هر روز مجبور به گرد گیری و تمیز کردن منزل شوید.

در صورتی که کولر گازی به علت اینکه فقط هوای داخل منزل را در گردش قرار می دهد کلیه گرد و غبار درون منزل را تصفیه کرده و در فیلتر خود جمع می کند.

این بدین معنی می باشد که اگر از کولر آبی استفاده می کنید و هر سال یا هر دوسال یکبار مجبور به شستشوی پرده های منزل می شوید، در صورت استفاده از کولر گازی به علت تصفیه کردن هوا و جمع کردن گرد و غبار در فیلتر خود این زمان بسیار طولانی تر خواهد شد.

در نتیجه گرد گیری روزانه هم به گردگیری هفتگی یا ماهانه تبدیل خواهد شد.

مقایسه مصرف برق کولر آبی و کولر گازی

  • مصرف برق کولر آبی را در جدول ابتدای مقاله مشخص کرده ایم که می توانید با مصرف برق انواع کولر گازی در ظرفیت های مختلف مقایسه کنید.

که با مقایسه مصرف کولر آبی و کولر گازی در می یابیم که هزینه مصرف آب و برق کولر آبی اگر از هزینه مصرف برق کولر گازی بیشتر نشود کمتر نمی شود.

مقایسه مصرف برق کولر آبی و کولر گازی

مقایسه هزینه ها

  • یکی دیگر از دلایل که کولر آبی بهتره یا کولر گازی هزینه ها و فضای مورد استفاده می باشد.
    هزینه ی ابتدایی جهت کانال کشی کولر آبی و حجمی که از ساختمان کم می کند بسیار بیشتر از هزینه ی لوله کشی کولر گازی می باشد.

فقط کولر آبی می تواند هوای خشک را به تمام اتاق ها انتقال دهد ولی برای اتاق باید کولر گازی جداگانه نصب کرد.

هر چند در صورت انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی و باز بودن درب اتاق، فضای اتاق هم توسط کولر گازی خنک می شود.

  • هزینه ی تعمیر و نگهداری کولر گازی از کولر آبی بیشتر است هر چند که اگر سرویس سالیانه کولر گازی انجام شود این هزینه بسیار کاهش می یابد.

متخصصین کلوین تهویه آماده خدمت رسانی جهت  سرویس سالیانه کولر گازی می باشد.

  • هوای خنک خارج شده از کولر آبی منشا بسیاری از بیماری ها و همچنین می تواند خواب راحتی را برای شما به ارمغان نیاورد.

در صورتی که هوای خنک کولر گازی کاملاً تصفیه شده و پاک می باشد و حتی در بعضی از مدل ها فیلتر آنتی باکتریال وجود دارد که باکتری های هوا را تصفیه می کند و همچنین خواب راحتی را برای شما به ارمغان می آورد.

بر خلاف کولر آبی که اگر روشن باشد و صبح از خواب بیدار شوید دچار استخوان درد هستید در کولر گازی به هیچ عنوان این حالت صدق نمی کند.

در آخر نتیجه گیری می شود که در پاسخ به این سوال که کولر آبی بهتر است یا کولر گازی باید به طور قطع بگوییم که کولر گازی اسپیلت قطعاً از کولر آبی بهتر و مناسب تر می باشد.

نصب ، تعمیر و سرویس انواع کولر گازی اسپیلتبا کلوین تهویه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست