راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اسپیلت

استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اسپیلت یکی از مهم ترین نکاتی است که برای بازدهی بهتر و صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی حائز اهمیت می باشد.

در این مقاله می خواهیم دکمه هایی را که روی اکثر ریموت کنترل کولر گازی های ال جی ، سامسونگ ، اجنرال ، جنرال ، گری و … وجود دارد را به صورت مختصر توضیح دهیم.

فیلم آموزش استفاده از کنترل کولر گازی اسپیلت

جهت آموزش بهتر فیلمی تهیه نموده ایم که در این فیلم دکمه های روی کنترل به طور کامل توضیح داده شده است .

همچنین نحوه ی تغییر حالت از تابستان به زمستان ( سرمایش به گرمایش ) و نحوه ی تغییر حالت از زمستان به تابستان ( گرمایش به سرمایش ) ، تنظیمات دما جهت مصرف بهینه و … بطور کامل نمایش داده شده است.

قبل از اینکه در مورد دکمه های کنترل کولر گازی توضیح دهیم باید بدانید که برای بازدهی بهتر و صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی استفاده صحیح از کنترل ریموت کولر گازی نکته بسیار مهمی می باشد.

ریموت کنترل کولر گازی اسپیلت

دکمه ی  SWING: این دکمه مربوط به دمپر کولر گازی می باشد که جهت پرتاب باد کولرگازی را برای شما به صورت اتوماتیک یا خودکار تغییر می دهد.

دکمه ی MANUAL: این دکمه مربوط به دمپر کولر گازی می باشد که جهت پرتاب باد کولرگازی را برای شما به صورت دستی تغییر می دهد.

دکمه ی TIMER: یکی دیگر از دکمه های ریموت کنترل کولر گازی اسپیلت TIMER است.

با این دکمه می توانید زمان روشن شدن و خاموش شدن کولر گازی را تعیین کنید.

دکمه ی DISPLAY: جهت روشن و خاموش کردن صفحه ی دیجیتال روی پنل، استفاده می شود.

دکمه ی TURBO: در این حالت کمپرسور به مدت 30 دقیقه بدون توجه به دمای محیط کار خواهد کرد.

دکمه ی FAN SPEED: برای تغییر سرعت پرتاب باد به کار می رود و چهار حالت دارد.

  • دور کم ( دور کند )
  • دور متوسط
  • دور تند
  • حالت اتوماتیک

در حالت اتومات بسته به دمای اتاق و روشن یا خاموش بودن کمپرسور دور فن کم و زیاد می شود.

دکمه های تنظیمات دما کنترل کولر گازی

دکمه ی MODE  یا OPERATION MODE: این دکمه جهت تغییر حالت های کولر گازی از سرمایش به گرمایش و بالعکس مورد استفاده قرار می گیرد. ( جهت یادگیری تغییر حالت از سرمایش به گرمایش و همچنین از گرمایش به سرمایش فیلم آموزشی را مشاهده نمایید. )

دکمه ی TEMP: از این دکمه برای تنظیمات دما استفاده می شود. در واقع دمایی که شما روی کنترل تنظیم می کنید همان دمایی است که کولر گازی برای شما تامین می کند.
یعنی کمپرسور آنقدر کار می کند تا دمای اتاق به دمایی که شما روی کنترل تنظیم کرده اید برسد و وقتی دما به دمای تنظیم شده رسید کمپرسور خاموش می شود یا اصطلاحاً اتومات می شود.

دکمه ی SLEEP یا GOOD SLEEP: این سیستم با کنترل دقیق دما و تنظیم خودکار رطوبت خوابی آرام را برای شما به ارمغان می آورد.
همچنین در مصرف انرژی کولر گازی هم صرفه جویی می کند. و برای کاهش صدا، پرتاب باد فن را کم می کند.

نکته: توجه داشته باشید که همه ی دکمه هایی که نام بردیم بر روی همه ی انواع کولر گازی ها وجود ندارد و بعضی از انواع کولر گازی ممکن است فقط چند مورد از دکمه های گفته شده را داشته باشد.

فهرست